Senaste resultat

Göransson Cup 2018 börjar
Slut
26/1
27/1
28/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28011017 sö 28/01 15:35 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 13 Slutspel Final Guif/Umeå 4 - 0 Skiljebo SK Röd    
28010120 sö 28/01 16:50 sö 28/01 Göransson Arena 1 P - 14 Slutspel Final Sandvikens IF Vit 3 - 1 APOLLON SOLNA FK    
28011021 sö 28/01 17:15 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 15 Slutspel Final Frösö IF 4 - 1 Årsunda IF Gul    
28010118 sö 28/01 16:00 sö 28/01 Göransson Arena 1 P - 16 Slutspel Final Sandvikens IF U16 II 2 - 1 Sandvikens IF U16 I    
28011019 sö 28/01 16:25 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 17 Slutspel Final ifk västerås 1 - 2 Slätta SK    
28011018 sö 28/01 16:00 sö 28/01 Göransson Arena 2 F - 17 Slutspel Final Gideonsbergs IF 0 - 2 Boo FF DamJ    
28010117 sö 28/01 15:35 sö 28/01 Göransson Arena 1 F - 13 Slutspel Final Films SK IFK D/Ö 3 - 2 Gideonsbergs IF    
28011020 sö 28/01 16:50 sö 28/01 Göransson Arena 2 F - 14 Slutspel Final Sollentuna FK III 3 - 0 Skultuna IS    
28010121 sö 28/01 17:15 sö 28/01 Göransson Arena 1 F - 15 Slutspel Final Hille IF 1 - 2 Skogås-Trångsunds FF    
28010119 sö 28/01 16:25 sö 28/01 Göransson Arena 1 F - 16 Slutspel Final Västerås BK 30 II 1 - 5 Valbo FF    
27010124 lö 27/01 17:30 lö 27/01 Göransson Arena 1 FHK Slutspel Final IK Sätra 7 - 2 Roslagen SOL    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28010116 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 1 F - 14 Slutspel Semifinal Ingarö IF II 0 - 2 Skultuna IS    
28011016 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 14 Slutspel Semifinal APOLLON SOLNA FK 5 - 4 Hagaströms SK Svart    
28011116 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 3 F - 15 Slutspel Semifinal Skiljebo sk 1 - 2 Hille IF    
28011216 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 4 P - 15 Slutspel Semifinal Årsunda IF Gul 4 - 3 Sollentuna FK SFK Svart    
28011316 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 5 P - 15 Slutspel Semifinal Frösö IF 4 - 1 Gävle GIK I    
28011416 sö 28/01 15:00 sö 28/01 Göransson Arena 6 F - 15 Slutspel Semifinal Saltsjö-Boo IF Vit 2 - 4 Skogås-Trångsunds FF    
28010115 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 1 F - 16 Slutspel Semifinal Gideonsbergs IF 0 - 2 Valbo FF    
28011015 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 17 Slutspel Semifinal Slätta SK 2 - 1 Sandvikens IF vit    
28011115 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 3 P - 17 Slutspel Semifinal Sandvikens IF röd 1 - 3 ifk västerås    
28011215 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 4 F - 16 Slutspel Semifinal Västerås BK 30 II 3 - 1 Tierps IF    
28011315 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 5 F - 14 Slutspel Semifinal Sollentuna FK III 6 - 0 AIK Svart    
28011415 sö 28/01 14:35 sö 28/01 Göransson Arena 6 P - 14 Slutspel Semifinal Älta IF P04 Vit 1 - 3 Sandvikens IF Vit    
28010114 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 1 P - 13 Slutspel Semifinal Bollstanäs SK Gul 1 - 5 Guif/Umeå    
28011014 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 2 F - 17 Slutspel Semifinal Sandvikens IF 1 - 2 Boo FF DamJ    
28011114 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 3 P - 16 Slutspel Semifinal Västerås SK City 0 - 2 Sandvikens IF U16 I    
28011214 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 4 P - 13 Slutspel Semifinal Gävle GIK Vit 3 - 5 Skiljebo SK Röd    
28011314 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 5 F - 17 Slutspel Semifinal Gideonsbergs IF 3 - 0 Hammarby IF FF    
28011414 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 6 P - 16 Slutspel Semifinal Sandvikens IF U16 II 4 - 0 Brynäs IF FK svart    
28012114 sö 28/01 14:10 sö 28/01 Göransson Arena 7 F - 13 Slutspel Semifinal Stureby SK III 2 - 3 P Films SK IFK D/Ö    
28010113 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 1 P - 17 Slutspel 1/4 Final Sandvikens IF röd 4 - 1 Gävle GIK    
28011013 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 17 Slutspel 1/4 Final Kvarnsvedens IK II 0 - 4 Slätta SK    
28011113 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 3 P - 15 Slutspel 1/4 Final Årsunda IF Gul 7 - 6 P Högbo AIK II    
28011213 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 4 P - 15 Slutspel 1/4 Final Sollentuna FK SFK Vit 1 - 4 Frösö IF    
28011313 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 5 P - 15 Slutspel 1/4 Final Gävle GIK I 2 - 1 Kungsgårdens SK P03    
28011413 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 6 P - 15 Slutspel 1/4 Final Sollentuna FK SFK Svart 8 - 2 Gimo IF    
28012113 sö 28/01 13:35 sö 28/01 Göransson Arena 7 F - 13 Slutspel Semifinal Gideonsbergs IF 3 - 2 P Ekerö ik II    
28010112 sö 28/01 13:10 sö 28/01 Göransson Arena 1 P - 14 Slutspel 1/4 Final Sandvikens IF Röd 1 - 2 Älta IF P04 Vit    
28011012 sö 28/01 13:10 sö 28/01 Göransson Arena 2 P - 14 Slutspel 1/4 Final Procyon BK 0 - 2 APOLLON SOLNA FK    
28011112 sö 28/01 13:10 sö 28/01 Göransson Arena 3 P - 14 Slutspel 1/4 Final Sandvikens AIK Vit 2 - 3 Sandvikens IF Vit    
28011212 sö 28/01 13:10 sö 28/01 Göransson Arena 4 F - 15 Slutspel 1/4 Final Hille IF 4 - 3 Årsunda IF    
28011312 sö 28/01 13:10 sö 28/01 Göransson Arena 5 F - 15 Slutspel 1/4 Final Skiljebo sk 5 - 3 Saltsjö-Boo IF Orange    
Sandvik Sandvikens IF Scandic Bauer Media Group Provinsfastigheter Göranssonska stiftelserna Svenska Kyrkan Parkbadet BIlmetro Sandvikens Kommun Mattes Bröd Swedbank Gästriklands Fotbollsförbund Intersport Adidas Arla Gefleortens Mejeri Kungsberget Högbo Brukshotell Alborgen Din Lokaltidning Vitaminwell Gefle Partiaffär ICA Supermarket Svensk Cater Spendrups Ramudden VS Perssons Buss Active Brands Sandviken