Detta är resultaten från Göransson Cup 2018. Se de senaste resultaten från Göransson Cup 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
AIK Flickor 14 (2004) AIK Svart
AIK Flickor 14 (2004) AIK GUL
Alsike IF Pojkar 13 (2005) Alsike IF Gul
Alsike IF Pojkar 13 (2005) Alsike IF Svart
Alsike IF Flickor 13 (2005) Alsike IF
Apollon Solna FK Pojkar 14 (2004) APOLLON SOLNA FK
Apollon Solna FK Pojkar 17 (2001) Apollon Solna FK Svart
Apollon Solna FK Pojkar 17 (2001) Apollon Solna FK Röd
Bele Barkarby Pojkar 11 (2007) Bele Barkarby I
Bele Barkarby Pojkar 11 (2007) Bele Barkarby II
Bele Barkarby FF Flickor 14 (2004) Bele Barkarby FF I
Bele Barkarby FF Flickor 14 (2004) Bele Barkarby FF II
Bollstanäs SK Pojkar 13 (2005) Bollstanäs SK Grön
Bollstanäs SK Pojkar 13 (2005) Bollstanäs SK Svart
Bollstanäs SK Pojkar 13 (2005) Bollstanäs SK Gul
Bollstanäs SK Pojkar 14 (2004) Bollstanäs SK
Boo FF Pojkar 14 (2004) Boo FF
Boo FF Flickor 17 (2001) Boo FF DamJ
Brynäs IF/FK Pojkar 12 (2006) Brynäs IF/FK
Brynäs IF FK Pojkar 14 (2004) Brynäs IF FK
Brynäs IF FK Pojkar 16 (2002) Brynäs IF FK vit
Brynäs IF FK Pojkar 16 (2002) Brynäs IF FK svart
Ekerö ik Flickor 13 (2005) Ekerö ik III
Ekerö ik Flickor 13 (2005) Ekerö ik II
Ekerö ik Flickor 13 (2005) Ekerö ik I
Falu BS Pojkar 14 (2004) Falu BS
Falu BS Flickor 14 (2004) Falu BS
Falu BS Flickor 15 (2003) Falu BS
Falu BS FK Pojkar 13 (2005) Falu BS FK
FC Arlanda Pojkar 15 (2003) FC Arlanda I
FC Arlanda Pojkar 15 (2003) FC Arlanda II
Films SK IFK D/Ö Flickor 13 (2005) Films SK IFK D/Ö
Forsbacka IK Pojkar 10 (2008) Forsbacka IK
Forsbacka IK Pojkar 15 (2003) Forsbacka IK
Forsbacka IK Flickor 9-10 (2009-2008) Forsbacka IK
Frösö IF Pojkar 14 (2004) Frösö IF
Frösö IF Pojkar 15 (2003) Frösö IF
Frösö IF Flickor 15 (2003) Frösö IF
Gefle IF Pojkar 12 (2006) Gefle IF II
Gefle IF Pojkar 12 (2006) Gefle IF I
Gideonsbergs IF Flickor 13 (2005) Gideonsbergs IF
Gideonsbergs IF Flickor 14 (2004) Gideonsbergs IF
Gideonsbergs IF Flickor 16 (2002) Gideonsbergs IF
Gideonsbergs IF Flickor 17 (2001) Gideonsbergs IF
Gimo IF Pojkar 15 (2003) Gimo IF
Guif/Umeå Pojkar 13 (2005) Guif/Umeå
Guif/Umeå Pojkar 14 (2004) Guif/Umeå 05
Gävle GIK Pojkar 10 (2008) Gävle GIK
Gävle GIK Pojkar 13 (2005) Gävle GIK Röd
Gävle GIK Pojkar 13 (2005) Gävle GIK Vit
Gävle GIK Pojkar 14 (2004) Gävle GIK
Gävle GIK Pojkar 15 (2003) Gävle GIK II
Gävle GIK Pojkar 15 (2003) Gävle GIK I
Gävle GIK Pojkar 17 (2001) Gävle GIK
Hagaström SK Pojkar 11 (2007) Hagaström SK
Hagaström SK Pojkar 12 (2006) Hagaström SK
Hagaström SK Pojkar 15 (2003) Hagaström SK
Hagaströms SK Pojkar 14 (2004) Hagaströms SK Svart
Hagaströms SK Pojkar 14 (2004) Hagaströms SK Gul
Hagaströms SK Flickor 11 (2007) Hagaströms SK
Hagaströms SK Flickor 12 (2006) Hagaströms SK Svart
Hagaströms SK Flickor 12 (2006) Hagaströms SK Gul
Hagaströms SK Flickor 13 (2005) Hagaströms SK
Hagaströms SK Flickor 16 (2002) Hagaströms SK
Hammarby IF FF Pojkar 13 (2005) Hammarby IF FF
Hammarby IF FF Pojkar 14 (2004) Hammarby IF FF P05
Hammarby IF FF Flickor 16 (2002) Hammarby IF FF
Hammarby IF FF Flickor 17 (2001) Hammarby IF FF
Hille IF Flickor 12 (2006) Hille IF
Hille IF Flickor 15 (2003) Hille IF
Hofors AIF Pojkar 12 (2006) Hofors AIF I
Hofors AIF Pojkar 12 (2006) Hofors AIF II
Hofors AIF Pojkar 13 (2005) Hofors aif
Hofors AIF Flickor 17 (2001) Hofors AIF
Huddinge IF Flickor 15 (2003) Huddinge IF F03
Huddinge IF Flickor 16 (2002) Huddinge IF F02
Högbo AIK Pojkar 10 (2008) Högbo AIK Högbo AIK P08
Högbo AIK Pojkar 11 (2007) Högbo AIK II
Högbo AIK Pojkar 11 (2007) Högbo AIK I
Högbo AIK Pojkar 12 (2006) Högbo AIK I
Högbo AIK Pojkar 12 (2006) Högbo AIK II
Högbo AIK Pojkar 13 (2005) Högbo AIK
Högbo AIK Pojkar 15 (2003) Högbo AIK I
Högbo AIK Pojkar 15 (2003) Högbo AIK II
Högbo AIK Flickor 9-10 (2009-2008) Högbo AIK II
Högbo AIK Flickor 9-10 (2009-2008) Högbo AIK I
Högbo AIK Flickor 11 (2007) Högbo AIK I
Högbo AIK Flickor 11 (2007) Högbo AIK II
Högbo AIK Flickor 12 (2006) Högbo AIK I
Högbo AIK Flickor 12 (2006) Högbo AIK II
Högbo AIK Flickor 15 (2003) Högbo Aik I
Högbo AIK Flickor 15 (2003) Högbo Aik II
Idrottsgymnasiet Bollnäs Funktionshinderklass Idrottsgymnasiet Bollnäs
IF Brommapojkarna Flickor 14 (2004) IF Brommapojkarna U Svart
IF Brommapojkarna Flickor 14 (2004) IF Brommapojkarna U Röd
IFK Mora FK Pojkar 11 (2007) IFK Mora FK
IFK Västerås Pojkar 17 (2001) ifk västerås
IFK Västerås Flickor 13 (2005) IFK Västerås
IF pluss Funktionshinderklass IF pluss
IK Brage Pojkar 11 (2007) IK Brage
IK Brage Pojkar 12 (2006) IK Brage
IK HUGE Pojkar 11 (2007) Ik Huge II
IK HUGE Pojkar 11 (2007) Ik Huge III
IK HUGE Pojkar 11 (2007) Ik Huge I
IK HUGE Pojkar 12 (2006) Ik huge
IK HUGE Pojkar 13 (2005) IK HUGE vit
IK HUGE Pojkar 13 (2005) IK HUGE blå
IK HUGE Pojkar 14 (2004) IK HUGE I
IK HUGE Pojkar 14 (2004) IK HUGE II
IK HUGE Pojkar 15 (2003) IK HUGE Vit
IK HUGE Pojkar 15 (2003) IK HUGE Blå
IK HUGE Pojkar 15 (2003) IK HUGE Svart II
IK HUGE Flickor 13 (2005) IK Huge F05/06 Blå
IK HUGE Flickor 14 (2004) IK Huge
IK HUGE Flickor 15 (2003) IK Huge
IK HUGE Flickor 17 (2001) IK Huge
IK Sätra Funktionshinderklass IK Sätra
Ingarö IF Flickor 13 (2005) Ingarö IF Svart
Ingarö IF Flickor 13 (2005) Ingarö IF Gul
Ingarö IF Flickor 13 (2005) Ingarö IF VIT
Ingarö IF Flickor 14 (2004) Ingarö IF I
Ingarö IF Flickor 14 (2004) Ingarö IF II
JÄRBO IF Pojkar 11 (2007) Järbo IF
JÄRBO IF Pojkar 15 (2003) Järbo IF Gul
JÄRBO IF Pojkar 16 (2002) Järbo IF
JÄRBO IF Flickor 12 (2006) JÄRBO IF Gul
JÄRBO IF Flickor 12 (2006) JÄRBO IF Röd
Kungsgården SK/Stensätra IF Flickor 17 (2001) Kungsgården SK/Stensätra IF
Kungsgårdens SK Pojkar 11 (2007) Kungsgårdens SK
Kungsgårdens SK Pojkar 15 (2003) Kungsgårdens SK P03
Kungsgårdens SK Pojkar 16 (2002) Kungsgårdens SK P02
Kungsgårdens SK Flickor 11 (2007) Kungsgårdens SK II
Kungsgårdens SK Flickor 11 (2007) Kungsgårdens SK I
Kungsgårdens SK Flickor 14 (2004) Kungsgårdens SK
Kvarnsvedens IK Pojkar 12 (2006) Kvarnsvedens IK II
Kvarnsvedens IK Pojkar 12 (2006) Kvarnsvedens IK I
Kvarnsvedens IK Pojkar 17 (2001) Kvarnsvedens IK II
Kvarnsvedens IK Pojkar 17 (2001) Kvarnsvedens IK I
Kvarnsvedens IK Flickor 14 (2004) Kvarnsvedens IK II
Kvarnsvedens IK Flickor 14 (2004) Kvarnsvedens IK I
Norrham Hamrångebygdens IF Pojkar 14 (2004) Norrham Hamrångebygdens IF Vit
Norrham Hamrångebygdens IF Pojkar 14 (2004) Norrham Hamrångebygdens IF Svart
Orminge FC Flickor 9-10 (2009-2008) Orminge FC
Orminge FC Flickor 11 (2007) Orminge FC
Procyon BK Pojkar 14 (2004) Procyon BK
Roslagen SOL Funktionshinderklass Roslagen SOL
Saltsjö-Boo IF Flickor 12 (2006) Saltsjö-Boo IF
Saltsjö-Boo IF Flickor 15 (2003) Saltsjö-Boo IF Vit
Saltsjö-Boo IF Flickor 15 (2003) Saltsjö-Boo IF Svart
Saltsjö-Boo IF Flickor 15 (2003) Saltsjö-Boo IF Orange
Saltsjö-Boo IF Flickor 15 (2003) Saltsjö-Boo IF
Sandvikens AIK Pojkar 9 (2009) Sandvikens AIK
Sandvikens AIK Pojkar 10 (2008) Sandvikens AIK Vit
Sandvikens AIK Pojkar 10 (2008) Sandvikens AIK Svart
Sandvikens AIK Pojkar 12 (2006) Sandvikens AIK Svart
Sandvikens AIK Pojkar 12 (2006) Sandvikens AIK Vit
Sandvikens AIK Pojkar 14 (2004) Sandvikens AIK Svart
Sandvikens AIK Pojkar 14 (2004) Sandvikens AIK Vit
Sandvikens AIK Pojkar 15 (2003) Sandvikens AIK SVART
Sandvikens AIK Pojkar 15 (2003) Sandvikens AIK VIT
Sandvikens AIK Pojkar 17 (2001) Sandvikens AIK Svart
Sandvikens AIK Pojkar 17 (2001) Sandvikens AIK Vit
Sandvikens AIK FK Pojkar 13 (2005) Sandvikens AIK FK II
Sandvikens AIK FK Pojkar 13 (2005) Sandvikens AIK FK I
Sandvikens IF Pojkar 9 (2009) Sandvikens IF II
Sandvikens IF Pojkar 9 (2009) Sandvikens IF I
Sandvikens IF Pojkar 10 (2008) Sandvikens IF II
Sandvikens IF Pojkar 10 (2008) Sandvikens IF I
Sandvikens IF Pojkar 11 (2007) Sandvikens IF 1 Röd
Sandvikens IF Pojkar 11 (2007) Sandvikens IF 2 Vit
Sandvikens IF Pojkar 12 (2006) Sandvikens IF 2Röd
Sandvikens IF Pojkar 12 (2006) Sandvikens IF 1Vit
Sandvikens IF Pojkar 13 (2005) Sandvikens IF
Sandvikens IF Pojkar 14 (2004) Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Pojkar 14 (2004) Sandvikens IF Vit
Sandvikens IF Pojkar 15 (2003) Sandvikens IF Röd
Sandvikens IF Pojkar 15 (2003) Sandvikens IF Vit
Sandvikens IF Pojkar 17 (2001) Sandvikens IF röd
Sandvikens IF Pojkar 17 (2001) Sandvikens IF vit
Sandvikens IF Flickor 11 (2007) Sandvikens IF II
Sandvikens IF Flickor 11 (2007) Sandvikens IF I
Sandvikens IF Flickor 12 (2006) Sandvikens IF 2Röd
Sandvikens IF Flickor 12 (2006) Sandvikens IF 1Vit
Sandvikens IF Flickor 13 (2005) Sandvikens IF
Sandvikens IF Flickor 14 (2004) Sandvikens IF II
Sandvikens IF Flickor 14 (2004) Sandvikens IF I
Sandvikens IF Flickor 15 (2003) Sandvikens IF
Sandvikens IF Flickor 16 (2002) Sandvikens IF I
Sandvikens IF Flickor 16 (2002) Sandvikens IF II
Sandvikens IF Flickor 17 (2001) Sandvikens IF
Sandvikens IF (Vit) Pojkar 13 (2005) Sandvikens IF (Vit)
Sandvikens IF F10 Flickor 9-10 (2009-2008) Sandvikens IF F10 I
Sandvikens IF F10 Flickor 9-10 (2009-2008) Sandvikens IF F10 II
Sandvikens IF U16 Pojkar 16 (2002) Sandvikens IF U16 II
Sandvikens IF U16 Pojkar 16 (2002) Sandvikens IF U16 I
Skiljebo sk Pojkar 10 (2008) Skiljebo SK Skiljebo SK Svart
Skiljebo sk Pojkar 10 (2008) Skiljebo SK Skiljebo SK gul
Skiljebo sk Pojkar 13 (2005) Skiljebo SK Röd
Skiljebo sk Pojkar 13 (2005) Skiljebo SK Gul
Skiljebo sk Flickor 13 (2005) Skiljebo SK SVART
Skiljebo sk Flickor 13 (2005) Skiljebo SK GUL
Skiljebo sk Flickor 14 (2004) Skiljebo SK Svart
Skiljebo sk Flickor 14 (2004) Skiljebo SK Röd
Skiljebo sk Flickor 15 (2003) Skiljebo sk
Skiljebo sk Flickor 16 (2002) Skiljebo sk
Skogås Trångsunds FF Flickor 14 (2004) Skogås Trångsunds FF
Skogås Trångsunds FF Flickor 16 (2002) Skogås Trångsunds FF
Skogås-Trångsunds FF Flickor 15 (2003) Skogås-Trångsunds FF
Skultuna IS Flickor 13 (2005) Skultuna IS
Skultuna IS Flickor 14 (2004) Skultuna IS
Skultuna IS Flickor 15 (2003) Skultuna IS
Slätta SK Pojkar 13 (2005) Slätta SK
Slätta SK Pojkar 16 (2002) Slätta SK
Slätta SK Pojkar 17 (2001) Slätta SK
Slätta SK Flickor 14 (2004) Slätta SK
Slätta SK Flickor 16 (2002) Slätta SK
Sollentuna FK Pojkar 15 (2003) Sollentuna FK SFK Vit
Sollentuna FK Pojkar 15 (2003) Sollentuna FK SFK Svart
Sollentuna FK Flickor 14 (2004) Sollentuna FK I
Sollentuna FK Flickor 14 (2004) Sollentuna FK III
Sollentuna FK Flickor 14 (2004) Sollentuna FK II
Sollentuna FK f03 syd Flickor 15 (2003) Sollentuna FK f03 syd syd
Stensätra IF Pojkar 11 (2007) Stensätra IF
Stensätra IF Pojkar 13 (2005) Stensätra IF Gul
Stensätra IF Pojkar 13 (2005) Stensätra IF Svart
Stensätra IF Flickor 9-10 (2009-2008) Stensätra IF
Stensätra IF Flickor 14 (2004) Stensätra IF
Storviks IF Pojkar 11 (2007) Storviks IF
Storviks IF Pojkar 12 (2006) Storviks IF
Storviks IF Pojkar 13 (2005) Storviks IF
Storviks IF Flickor 11 (2007) Storviks IF
Storviks IF Flickor 12 (2006) Storviks IF
Strömsbro IF Pojkar 9 (2009) Strömsbro IF II
Strömsbro IF Pojkar 9 (2009) Strömsbro IF I
Strömsbro IF Pojkar 13 (2005) Strömsbro IF
Strömsbro IF Flickor 13 (2005) Strömsbro IF
Strömsbro IF Flickor 14 (2004) Strömsbro IF
Strömsbro IF Flickor 15 (2003) Strömsbro IF
Stureby SK Flickor 12 (2006) Stureby SK Stureby SK Blå
Stureby SK Flickor 12 (2006) Stureby SK Stureby SK Vit
Stureby SK Flickor 13 (2005) Stureby SK II
Stureby SK Flickor 13 (2005) Stureby SK I
Stureby SK Flickor 13 (2005) Stureby SK III
Stuvsta IF Pojkar 11 (2007) Stuvsta IF
Sunnersta AIF Flickor 15 (2003) Sunnersta AIF
Söderhamns FF Pojkar 12 (2006) Söderhamns FF
Söderhamns FF Pojkar 13 (2005) Söderhamns FF
Sörskogens if Flickor 13 (2005) Sörskogens if sörskogens if
Tierps IF Flickor 16 (2002) Tierps IF
Tillberga IK Flickor 13 (2005) Tillberga IK I
Tillberga IK Flickor 13 (2005) Tillberga IK II
Torsåkers IF Pojkar 10 (2008) Torsåkers IF
Torsåkers IF Pojkar 13 (2005) Torsåkers IF
Torsåkers IF Pojkar 15 (2003) Torsåkers IF
Uif F06 Svart Flickor 12 (2006) Uif F06 Svart 2 Vit
Uif F06 Svart Flickor 12 (2006) Uif F06 Svart 1 Svart
Upsala IF Flickor 11 (2007) Upsala IF UIF F07 Vit
Upsala IF Flickor 11 (2007) Upsala IF UIF F07 Svart
Valbo FF Pojkar 9 (2009) Valbo FF 2 Vit
Valbo FF Pojkar 9 (2009) Valbo FF 1 Röd
Valbo FF Pojkar 9 (2009) Valbo FF
Valbo FF Pojkar 10 (2008) Valbo FF
Valbo FF Pojkar 11 (2007) Valbo FF 1 röd
Valbo FF Pojkar 11 (2007) Valbo FF 2 svart
Valbo FF Pojkar 13 (2005) Valbo FF
Valbo FF Pojkar 14 (2004) Valbo FF Röd
Valbo FF Pojkar 14 (2004) Valbo FF Vit
Valbo FF Pojkar 15 (2003) Valbo FF I
Valbo FF Pojkar 15 (2003) Valbo FF II
Valbo FF Flickor 12 (2006) Valbo FF
Valbo FF Flickor 13 (2005) Valbo FF I
Valbo FF Flickor 13 (2005) Valbo FF II
Valbo FF Flickor 14 (2004) Valbo FF
Valbo FF Flickor 15 (2003) Valbo ff
Valbo FF Flickor 16 (2002) Valbo FF
Valbo FF Flickor 17 (2001) Valbo FF
Valbo FF F09 Flickor 9-10 (2009-2008) Valbo FF F09 II
Valbo FF F09 Flickor 9-10 (2009-2008) Valbo FF F09 I
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 13 (2005) Vallentuna damfotboll f-05 II
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 13 (2005) Vallentuna damfotboll f-05 III
Vallentuna damfotboll f-05 Flickor 13 (2005) Vallentuna damfotboll f-05 I
Västerås BK30 Pojkar 17 (2001) Västerås BK30
Västerås BK 30 Flickor 14 (2004) Västerås BK 30
Västerås BK 30 Flickor 16 (2002) Västerås BK 30 I
Västerås BK 30 Flickor 16 (2002) Västerås BK 30 II
Västerås SK City Pojkar 16 (2002) Västerås SK City
Årsunda Pojkar 9 (2009) Årsunda
Årsunda IF Pojkar 11 (2007) Årsunda IF
Årsunda IF Pojkar 15 (2003) Årsunda IF Gul
Årsunda IF Pojkar 15 (2003) Årsunda IF Blå
Årsunda IF Flickor 14 (2004) Årsunda IF
Årsunda IF Flickor 15 (2003) Årsunda IF
Älta IF P04 Pojkar 14 (2004) Älta IF P04 Grön
Älta IF P04 Pojkar 14 (2004) Älta IF P04 Vit
Östervåla/Tärnsjö IF Flickor 14 (2004) Östervåla/Tärnsjö IF
Östervåla IF/Tärnsjö IF Flickor 15 (2003) Östervåla IF/Tärnsjö IF
Sandvik Sandvikens IF Scandic Bauer Media Group Provinsfastigheter Göranssonska stiftelserna Svenska Kyrkan Parkbadet BIlmetro Sandvikens Kommun Mattes Bröd Swedbank Gästriklands Fotbollsförbund Intersport Adidas Arla Gefleortens Mejeri Kungsberget Högbo Brukshotell Alborgen Din Lokaltidning Vitaminwell Gefle Partiaffär ICA Supermarket Svensk Cater Spendrups Ramudden VS Perssons Buss Active Brands Sandviken